Adım 1: Alanın Ölçülmesi

Montaj

Montajın yapılacağı alanı ölçünüz. En ekonomik ve verimli şekilde kaç panel ile projenin tamamlanacağını hesaplayınız .

Adım 2: Panelleri Hazırlama

Montaj

Projenin tamamlanması için yeteri kadar panel olduğundan emin olunuz. Panelleri düz bir zeminde avuç içi taşlama (spiral) aleti ile istenen ölçülerde kesiniz.

Adım 3: Sabitleme

Montaj

Panelleri dübelli vidalar ile sabitleyiniz.. Mümkün olduğu kadar derz aralıklarından ya da yüzeye temas eden kısımlarından vidalayınız. Panel başına 15-20 vida olacak şekilde her 600 mm de bir vidalayanız. Paneller arasındaki birleşim aralıklarını 3-6 mm olarak bırakınız. 32mm / 8 dübel, 5*50 YHB vida kullanınız.

Adım 4: Mastik Hazırlama

Montaj

Büyük bir spatula üzerine bir miktar mastik sertleştirici ile karıştırınız. Tüm panelleri yerine vidaladıktan sonra, her panel arasındaki birleşim yerlerini ve vida başlarını KosseStone mastik ile kapatınız. Her bir panel başına yaklaşık 500 gr mastik gerekir.

Adım 5: Spatula ile Birleşim Yerleri Kapatma

Montaj

Vida başları ve panel birleşim aralıklarını ince uçlu spatula kullanarak mastik ile kapatınız.

Adım 6: Fırça ile Birleşim Yerleri Düzeltme

Montaj

Fırça, spatula, ince tornavida gibi aletler kullanılarak doku takibini sağlayacak şekilde, polyester mastik üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak panellerin desen devamlılığını sağlayınız. Bu önemli adım ile panel birleşim yerleri gizlenir. Mastik fazlasını fırça alınız ve düzenli bir şekilde fırçayı aseton ile temizleyiniz.

Adım 7: Birleşim Yerleri Boyama

Montaj

Mastik kuruduktan sonra üzerini KosseStone özel boyaları ile boyayınız. Derz ve taşları kendi panel renklerinde boyayınız. Her bir panel için yaklaşık olarak 150 gr boya yeterli olmaktadır. Boyayı boya tabancası veya boya fırçası kullanarak uygulayınız.

Adım 8: Montaj Tamamlandı

Montaj

Boyalar tamamen kuruduktan sonra mükemmel bir bütünleşme ve görüntü sağlar. Youtube üzerinden KosseStone Panel Montaj Videosu İçin: tıklayınız...