• KosseStone Panel; Türkiye ve dünyada kompozit sektöründe yıllardır devam eden Ar-Ge çalışmalarındaki bilgi ve başarısını KosseStone Panellerinde kullanmaktadır. Gücünü kendi Ar-Ge mühendisliği ve mimari kadrosundan alır.

• Kişiliğinizi yansıtabileceğiniz bir ev, otantik bir restoran, içinizi ısıtacak bir şömine, fütüristik bir ofis, bohem bir pub, etnik çizgiler taşıyan bir bina, kale gibi bir bahçe duvarı, minimal tasarımlarla bir fotoğraf stüdyosu, keyifle vakit geçirebileceğiniz bir mutfak, eski çağlardan bir banyo, size hoş geldin diyecek bir apartman girişi, farklılığıyla işletmenizi öne çıkaracak bir otel lobisi, SPA ve sağlık merkezlerinde rahatlatıcı bir tasarım, televizyonun ünitenizi ve sinema salonunuzu görsel şölene dönüştürecek harika seçenekler, ferahlık veren bir tavan. Bunların hepsini KosseStone dekoratif duvar panelleri ile yakalamak mümkün. KosseStone; zengin renk, model çeşitliği yanı sıra desen tekrarı olmaması ile kullanıcıya farklı tasarımlar yaratma imkanı sunmaktadır

• Görüntü ve dokusuyla doğal taş, tuğla ve ahşap efekti verebilen, dokunulduğunda gerçek doğal taş ,tuğla ve ahşaptan ayırt edilmeyecek, %100 doğal doğal taş ,tuğla ve ahşap doku ve derinliğine sahip olan KosseStone paneller özel tasarım ve üretim teknikleri 60 ın üzerinde modeli ile birebir, doğadan esinlenerek, doğal doğal taş ,tuğla ve ahşap dokusuna ve görüntüsüne sahiptir.

• Doğal taş tozu, fiberglas, reçine, mastik gibi hammaddeler ile yoğun el emeğiyle üretilmektedir.. KosseStone Panelleri MDF, PVC, doğal taş, kültür taşı veya poliüretan köpük değildir.

• Metrekare başına düşen ortalama ağırlık 5-8 kilogram, desenin girintili çıkıntılı yapısına bağlı olarak duvarın üzerinde oluşturduğu çıkıntı 3-30 mm ve et kalınlığı 3-4 mm olan paneller ince ve hafifliği ile kullanıcıya kullanım kolaylığı sunmaktadır.

• Darbe emici özelliği ile darbelere karşı dayanıklıdır.

• Nem ve sudan kesinlikle etkilenmeyen paneller; iç, dış ve tavan uygulamalarında rahatlıkla kullanılabilir. İçinde bulundurduğu suya dayanıklı fiberglas sayesinde nem ve rutubet sorunu olan tüm yüzeylerde kullanılabiliyor. Mutfak, banyo gibi ıslak mekanlarda da kullanılabilir.

• Anti bakteriyel olması sayesinde tüm mekanlarda rahatlıkla kullanılmaktadır. KosseStone Panellerin insan sağlığına ve çevreye hiçbir zararı yoktur.

İç ve dış cephelere uygulanabilir. Dış cephede atmosferden gelen zararlı etkilerden, dış cepheyi koruma görevi, atmosferin kimyasal etkilerine dayanıklı olması, güneş ışınlarının zararlı etkilerinden bozulmaması, sıcaklık farkları dolayısıyla oluşacak genleşme ve daralmalardan zarar görmemesi, yağmur sularından bozulmaması ve suyu içine almaması, don etkisiyle bozulmaması, içten gelen ve iç yüzeyde oluşan buharın dışarıya çıkmasına engel olmaması gibi temel özelliklere sahiptir. Alev almaz.

• Su ile ve silerek temizlenebilme özelliğine sahip KosseStone Paneller özel bir bakım gerektirmeden iç cephe, dış cephe, tavan, sütun gibi tüm yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir. Antistatiktir, toz tutmaz. Kaplanan yüzey üzerine dekoratif materyaller asılabilir. Kesilebilir ve delinebilir. Yıkanabilir ve silinebilir. Ekstra bakım gerektirmez.

• Panellerimizin renklendirmesinde İnorganik pigmetler ve purakrilik esaslı topcoatlar kullandığımızdan dolayı sıcaklık ve guneş dayanımı yuksektir.

• Panellerimizin renklendirilmesi için dunyanın en buyuk firmlarından A.B.D olan Sherwin-Williams’ın ürünlerini kullanmaktayız.

 
 

• Doğaya dost KosseStone Paneller doğal görümlü taş, tuğla ve ahşap dekorasyonunu hızlı ve kolay montajı sayesinde dekorasyon değişikliklerinde rahatça kullanılıp, zamandan ve maliyetten büyük tasarruf sağlar.

• Doğal taş, tuğla ve ahşap ile günler sürecek bir uygulama, KosseStone Panel ile birkaç saat içinde çok daha düşük maliyetle ve sorunsuzca tamamlanabilir.

• Hafif yapısı sayesinde rahatça taşınıp montajı yapılabildiği gibi; montaj sonrasında da yapılarına ek bir yük getirmeyerek, deprem vb gibi kritik durumlarda yapınızın davranışını olumsuz etkilemez.

• Duvar kağıdı, doğal taş, kültür taşı gibi kaplama ürünlerine göre daha uzun ömürlüdür. Doğal taş gibi taşın yüzeyinde bar oluşumu, bölgesel kopma ve parçalanma gibi olumsuz durumları ortadan kaldırıyor. KosseStone duvar panelleri uzun ömürlü ve verimli kullanımın imkanı sağlar. Doğal taş ve benzeri uygulamalara göre; çok daha düşük maliyetlere, çok daha kısa zamanda, sorunsuzca uygulanabilir ve sökülebilir

• KosseStone Panelleri, duvar kağıtlarından, doğal ve kültür taşlarından daha ekonomiktir. Hem usta maliyetinizi minimuma indiriyor hem de kullanacağınız özel taşların maliyetleri, ekstradan kullanacağınız materyal maliyetleri, evin dağılıp, kirlenmesi de ortadan kaldırıyor. İnşaat kirliliği (kum, çimento vb.) ortaya çıkmıyor ve çevreye zarar vermiyor. Montaj esnasında hiçbir inşaat kirliliği ve atığı yaratmaz.

• KosseStone duvar paneli sayesinde bulunduğunuz ortamın atmosferini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda maliyet olarak da duvar kağıdından veya boyadan daha avantajlı gelebilir. Çünkü öncelikle herhangi bir ustaya ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bir çok alana rahatlıkla uygulama imkanı sunmaktadır.

• Hazır olarak üretilen ve montaj alanına hazır olarak sevk edilen 3,65 m2-4,05 m2 metrekarelik paneller çok daha kısa sürede ve ucuz maliyete monte edilebilmektedir. Boya ve izolasyon gibi ekstra maliyetin yanı sıra yapı-inşaat izni gerektirmemektedir. Sıvasız beton üzerine montaj yapılabildiğinden; sıva, boya ya da ek bir kaplama maliyetini ortadan kaldırır.

• Hafif oluşundan dolayı portatif stantlara monte edilebiliyor. Demonte özelliği sayesinde, söküldükten sonra farklı bir alana uygulanabilir. Montaj yapılan yere vida delikleri dışında zarar vermez. Ayrıca kolay demonte özelliği sayesinde söküm maliyetini de minimuma indirmektedir.

• Delinebilen, kesilebilen ve üzerine dekoratif amaçlı olarak her hangi bir dekor malzemesi asılabilen ve uygulandığı yüzeylere vida delikleri dışında herhangi bir zarar vermeyen duvar panelleri pratikliği ile dikkat çekmektedir.

• Ortalama panel başına ağırlığı 20-22 kg olan panellerin; taşıması, depolaması, montajı kolay ve ekonomiktir